Tampere Maraton - talkooapua kaivataan!

29.5.2024

Hyvä Tampereen maratonklubin jäsen!

Tarvitsemme nyt juuri sinun apuasi Tampere Maratonin järjestämiseen. Ilmoittauduthan mukaan talkoolaiseksi, jotta saamme päätapahtumamme järjestettyä tänä vuonna. Kiitokset jo kaikille talkoisiin ilmoittautuneille, apusi on arvokasta!

Tampere Maratonin juostaan tänä vuonna su 1.9.2024. Reitti kulkee viime vuoden tapaan Tammerkosken rannoilla keskustassa ja arboretumin upeissa maisemissa. Kilpailukeskuksena toimii Tampereen Stadion Ratinassa. Ilmoitathan itsesi ja perheesi, sukulaisesi ja kaverisi mukaan tekemään iloista tapahtumaamme täyttämällä kaavakkeen:https://www.tampereenmaratonklubi.com/tamperemaraton/talkoolaiseksi/

Taloudellisesti onnistunut Tampere maraton takaa ensi vuodellekin hyvät jäsenedut ja yhdistyksen monipuolisen toiminnan jatkumisen. Toivottavasti tämä innostaa osallistumaan talkoisiin! Talkoolaiset ovat vakuutettuja koko tapahtuman ajan. Lisäksi talkoolaiset saavat päivän aikana eväät, keittolounaan ja juoksijalahjan. 

Tampereen Maraton 2024 tapahtuman järjestelytoimikunnan puolesta, 
 

Jari Tamski